Wybierz miasto
 • Danzig
 • Zoppot
 • Gdynia
 • Warschau
 • Kraków
 • Wrocław
 • wyczyść
Termin pobytu
Liczba osób
 • 1 Osoba
 • 2 Osoby
 • 3 Osoby
 • 4 Osoby
 • 5 Osób
 • 6 Osób
 • 7 Osób
 • 8 Osób
 • 9 Osób
 • 10 Osób
 • 11 Osób
 • wyczyść

Przyjazne Biurowce

Data publikacji: 15-12-2016 Przyjazne Biurowce
office-park

Dlaczego firma Google buduje kampus budynków biurowych otoczony zielenią, obfitujący w miejsca rekreacji i zapewniający swoim pracownikom realizację niemal wszystkich codziennych potrzeb? Dlaczego pracownicy tak nienawidzą pewnego kompleksu warszawskich biurowców, że nazwali go ‘Mordorem’?

Odpowiedzi na te pytania z pewnością są złożone i niełatwe, ale ciekawym tropem może okazać się dobrze udokumentowany i zbadany wpływ ogólnego samopoczucia pracowników na efektywność ich pracy oraz kreatywność. Zachodnie społeczeństwa odkryły już, że stres i wypalenie zawodowe pracowników oznaczają realne straty dla przedsiębiorstw. Mówi się, że w Polsce mamy jeden z najwyższych procentów zestresowanych pracowników spośród europejskich krajów.

Innym przykładem parku biurowego, który projektowany jest z dbałością o samopoczucie pracowników i jakość przestrzeni miejskiej jest Office Park – zespół zaprojektowany również przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Jako architekci staramy się tworzyć przestrzenie przyjazne użytkownikom – niezależnie czy projektujemy osiedle mieszkaniowe czy park biurowy. Nieustannie poszukujemy rozwiązań z jednej strony efektywnych, a z drugiej takich, które uczynią życie mieszkańców i pracowników lepszym. Stosujemy zabiegi, dzięki którym możliwe jest zwolnienie tempa życia choćby na chwilę, złapanie oddechu.
Jednym z projektów, gdzie stosujemy powyższą filozofię jest zespół budynków biurowych Opacka Park, który powstanie w Gdańsku przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Opackiej (Inwestor: Inpro). Liczyć będzie ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a w jego skład wchodzą trzy budynki.

opacka-2

Od ruchliwej ulicy Grunwaldzkiej oddzielony będzie szpalerem istniejących pięknych drzew oraz pasem zieleni, który zostanie wykorzystany jako przestrzeń publiczna z placykami i miejscami do siedzenia. Wokół budynku powstaną fontanny, tarasy oraz urządzona zieleń – wszystko aby wytworzyć przyjemne miejsce do pracy. Jednocześnie liczymy, że to miejsce zachęci mieszkańców Gdańska do odwiedzenia usług i restauracji, które również
tu powstaną.

W trakcie jego projektowania chcieliśmy pokazać, że uzyskanie efektywnej przestrzeni biurowej bez utraty walorów architektonicznych jest możliwe. Zależało nam żeby zespół był unikalny
i stanowił nie tylko monolit budynków, ale również ciekawe przyjazne miejsce do pracy. Tę unikalność podkreślamy zarówno poprzez zastosowanie miękkich form architektonicznych
jak również przez zagospodarowanie terenu bogate w zieleń
i przestrzenie publiczne.

opacka-1

Zespół liczy około 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Składa się z czterech budynków, połączonych parterami wewnątrz kwartału – z myślą o przyszłych pracownikach kompleksu zaplanowano tam szereg funkcji rekreacyjnych oraz gastronomicznych. Na dachu części rekreacyjnej zaprojektowano zieleń ze ścieżkami do spacerowania oraz miejscami
do siedzenia. Prawdopodobnie trend projektowania ‘przyjaznych biurowców’ będzie się rozwijał – zarówno z powodu wyższych wymagań najemców jak i oczekiwań wykwalifikowanych pracowników.


Autor: Dr inż. arch. Jakub Bladowski – Prezes Zarządu pracowni architektonicznej Roark Studio z Sopotu
www.roarkstudio.pl         wizualizacje: materiały prasowe Roark Studio

Wszystkie newsy

Przyjazne Biurowce
Przyjazne Biurowce 15-12-2016

Dlaczego firma Google buduje kampus budynków biurowych otoczony zielenią, obfitujący w miejsca rekreacji i zapewniający swoim pracownikom realizację niemal wszystkich codziennych potrzeb? 

Uwiedzeni Zatoką Komfortu
Uwiedzeni Zatoką Komfortu 09-12-2016

Otoczenie każdego z nas zmienia się nieustannie, wpływając na oczekiwania, styl życia a nawet sposób wypoczynku

Kolory we wnętrzach na 2016 i 2017 rok
Kolory we wnętrzach na 2016 i 2017 rok 01-12-2016

Jak co roku, prestiżowy Pantone Color Institute wydał nowy raport dotyczący modnych kolorów na 2016 i 2017 rok.

Apartament z widokiem na Sopot
Apartament z widokiem na Sopot 01-12-2016

Szum morza, białe molo i Krzywy Domek – kto nie chciałby zatrzymać się w Sopocie na dłużej niż wakacyjny urlop? 

Najciekawsze inwestycje apartamentowe w Warszawie
Najciekawsze inwestycje apartamentowe w Warszawie 04-11-2016

Tym razem ze wszystkich inwestycji apartamentowych w Warszawie, zarówno tych, które są już w sprzedaży, jak i tych, które rozpoczną sprzedaż w 2016 roku.

Inwestycja Granaria – Wywiad
Inwestycja Granaria – Wywiad 30-10-2016

Na pytania redaktorów INApartments Magazine, dotyczących projetu Granaria, odpowiedział Pan Jan Kurbiel, Członek Zarządu Granaria Development Gdańsk.

La Playa Palace Sopot
La Playa Palace Sopot 30-10-2016

Sopot to miejsce wyjątkowe, zróżnicowane pod względem kulturowym, architektonicznym i urbanistycznym. 

Dlaczego warto inwestować w apartamenty luksusowe?
Dlaczego warto inwestować w apartamenty luksusowe? 25-10-2016

Dziś, gdzie nie spojrzymy otaczają nas reklamy banków, które nakłaniają do inwestowania w lokaty, czy fundusze inwestycyjne. Z kolei giełda...

10 najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście
10 najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście 24-10-2016

Dziesięć najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście – według uznanych ekspertów rynku nieruchomości prestiżowych – INApartments Investment

Uciec z "Wieczystego"? - od strony prawnej
Uciec z "Wieczystego"? - od strony prawnej 20-04-2016

Użytkowanie wieczyste w polskim prawie to nie więzienie w Alcatraz. Można z niego uciec. Niemniej jednak ucieczka z prawa użytkowania wieczystego, w zasadzie jak każda inna, wymaga dobrego planu, kalkulacji zysków i strat i bezbłędnego wykonania. Inaczej może ona stać się dla nas nieopłacalna. 

Wyważone funkcje wnętrz - Relaks & Estetyka
Wyważone funkcje wnętrz - Relaks & Estetyka 12-04-2016

Trójmiejski rynek nieruchomości cechuje pewna zauważalna specyfika na tle mapy Polski. Gdańsk, Sopot i Gdynia ze względu na swoje położenie nad morzem oraz jednoczenie bogate zaplecze gastronomiczne i rozrywkowe....

Penthouse równa się luksus
Penthouse równa się luksus 08-04-2016

Jakie warunki powinien spełniać prawdziwy penthouse? Sytuacja jest tu znacznie łatwiejsza niż w przypadku apartamentów, których definicje bywają co najmniej płynne.      

Pierwsze wydanie INAmagazine
Pierwsze wydanie INAmagazine 28-01-2016

Już jest! Doczekaliśmy się pierwszego wydania naszego magazynu!   

W kwietniu 2016 roku otwarcie nowego aparthotelu INApartments, Baltic Sands
W kwietniu 2016 roku otwarcie nowego aparthotelu INApartments, Baltic Sands 14-01-2016

Baltic Sands to wyjątkowy aparthotel, znajdujący się w jednej z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości, Helu.     

Rekrutacja trwa!
Rekrutacja trwa! 24-11-2015

INApartments stawia na rozwój!

Nowe wyzwanie INApartmetns Magazine
Nowe wyzwanie INApartmetns Magazine 20-11-2015

Nasz zespół kreatywny tworzy kwartalnik INApartments Magazine adresowany do ludzi z pasją do życia. Pragniemy inspirować Was do podejmowania odważnych kroków i nowych wyzwań. 

Nasz nowy adres
Nasz nowy adres 26-08-2015

Sopot, ul. Obrońców Westerplatte 27/1. To nasz nowy adres. Całkiem niedawno zmieniliśmy swoją siedzibę - w tej chwili naszą główną bazą stał się Sopot.

Newsletter
Abonnieren Sie unseren Newsletter zu Nachrichten Gebote erhalten.
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen