Wybierz miasto
 • Gdańsk
 • Sopot
 • Gdynia
 • Warszawa
 • Kraków
 • Wrocław
 • wyczyść
Termin pobytu
Liczba osób
 • 1 Osoba
 • 2 Osoby
 • 3 Osoby
 • 4 Osoby
 • 5 Osób
 • 6 Osób
 • 7 Osób
 • 8 Osób
 • 9 Osób
 • 10 Osób
 • 11 Osób
 • wyczyść

La Playa Palace Sopot

Data publikacji: 30-10-2016 La Playa Palace Sopot

Sopot to miejsce wyjątkowe, zróżnicowane pod względem kulturowym, architektonicznym
i urbanistycznym. Wszystkie te elementy składają się na jego eklektyczny charakter.
Z jednej strony, jest to znany kurort, tętniący życiem, nęcący rzesze turystów: słońcem, plażą
i różnorodnymi imprezami, a jednocześnie miejsce kameralne, pełne inspiracji dla artystów. Miasto z duszą.To właśnie tu – wśród neobarokowych willi inspirowanych ówczesnymi francuskimi trendami i klimatycznych uliczek – powstaje jedna z najbardziej luksusowych inwestycji na Pomorzu – LA PLAYA PALACE.

Inwestycja ta stanowi duże wyzwanie dla projektantów ze względu na swój unikatowy charakter, łączący różnorodność i bogactwo XIX-wiecznej architektury z prostotą modernistycznej bryły. Takie połączenia wymagają od architektów wyjątkowej ostrożności i zawsze budzą sprzeczne emocje. Aby osiągnąć efekt spójności, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów
od kubatury sąsiednich budynków, przez wyznaczane przez nie kierunki przestrzenne, po detal architektoniczny i projekty wnętrz. W przypadku LA PLAYA PALACE, powstającego przy zbiegu ulic Wosia Budzysza i Haffnera, mamy do czynienia z pałacykiem wybudowanym na przełomie XIX i XX w. i zaprojektowanym przez architekta E. A. Heinemanna. Budynek charakteryzują, popularne w zabudowie Sopotu, wieżyczki oraz neobarokowa elewacja. Tkanka stuletniego pałacu przenika się tu z nowoczesną bryłą. Szczególną uwagę zwraca zestawienie kontrastujących stylów, neobarokowego z nowoczesnym, co jest zupełnie nowym rozwiązaniem na polskim rynku nieruchomości. Piękne wizualizacje tego unikatowego projektu pozwalają stwierdzić,
że do samego pałacu architekt, Marcin Kaniewski, odniósł się z należytym szacunkiem.

LA PLAYA PALACE_05 LA PLAYA PALACE_04

Aby uhonorować, bądź wydobyć głębię i ducha tej stuletniej budowli, odnowione zostały i wyeksponowane malowidła ścienne oraz fragmenty oryginalnej posadzki. Skomponowanie tych namacalnych fragmentów historii tego miejsca z nowoczesnymi wnętrzami, zdecydowanie zasługuje na uznanie. La Playa Palace to zaledwie trzy apartamenty, z których każdy zachwyca nas swą wyjątkowością i prestiżem. Najmniejszy z nich, o powierzchni 272 m2 znajduje
się na najwyższym piętrze pałacu z antresolą w wieży oraz tarasami. Niewątpliwie najważniejszym atutem jest widok na morze, najcenniejszy skarb tutejszego krajobrazu. Kolejny apartament, na pierwszym piętrze, to drugie co do wielkości ekskluzywne lokum o powierzchni 354 m2. Przynależy do niego duży, ponad 50 – metrowy taras.

Największy apartament to przestronne 687 m2 przestrzeni rozplanowanej na dwóch poziomach do dyspozycji właściciela i jego gości. Do tego apartamentu prowadzi osobne wejście, zrekonstruowane z oryginału. Tutaj też znaleźć możemy odświeżone malowidła, sentymentalną pamiątkę z przeszłości pałacu.

Ponadto do apartamentu przynależy prywatny ogród – 800 m2 romantycznej zieleni – zaprojektowanej przez wybitnego architekta krajobrazu, Jarosława Potockiego.

LA PLAYA PALACE_04

Za inwestycją zdecydowanie przemawia niebanalna lokalizacja, bliskość morza (zaledwie 300 m), uroki sopockiego stylu życia oraz wysoka jakość wykończenia. Ze względu na unikatowość
i prestiż powstającego obiektu, LA PLAYA to doskonały wybór również w kontekście inwestycyjnym. To doskonały apartament wakacyjny lub nieruchomość pod wynajem.
Dla osób wymagających i pragnących uchwycić trochę luksusu na własność, apartamenty idealnie nadają się na tzw. second home. Wśród wielu pomorskich inwestycji, nie sposób zignorować LA PLAYA PALACE i nie docenić jej oryginalności.

Wszystkie newsy

Przyjazne Biurowce
Przyjazne Biurowce 15-12-2016

Dlaczego firma Google buduje kampus budynków biurowych otoczony zielenią, obfitujący w miejsca rekreacji i zapewniający swoim pracownikom realizację niemal wszystkich codziennych potrzeb? 

Uwiedzeni Zatoką Komfortu
Uwiedzeni Zatoką Komfortu 09-12-2016

Otoczenie każdego z nas zmienia się nieustannie, wpływając na oczekiwania, styl życia a nawet sposób wypoczynku

Kolory we wnętrzach na 2016 i 2017 rok
Kolory we wnętrzach na 2016 i 2017 rok 01-12-2016

Jak co roku, prestiżowy Pantone Color Institute wydał nowy raport dotyczący modnych kolorów na 2016 i 2017 rok.

Apartament z widokiem na Sopot
Apartament z widokiem na Sopot 01-12-2016

Szum morza, białe molo i Krzywy Domek – kto nie chciałby zatrzymać się w Sopocie na dłużej niż wakacyjny urlop? 

Najciekawsze inwestycje apartamentowe w Warszawie
Najciekawsze inwestycje apartamentowe w Warszawie 04-11-2016

Tym razem ze wszystkich inwestycji apartamentowych w Warszawie, zarówno tych, które są już w sprzedaży, jak i tych, które rozpoczną sprzedaż w 2016 roku.

Inwestycja Granaria – Wywiad
Inwestycja Granaria – Wywiad 30-10-2016

Na pytania redaktorów INApartments Magazine, dotyczących projetu Granaria, odpowiedział Pan Jan Kurbiel, Członek Zarządu Granaria Development Gdańsk.

La Playa Palace Sopot
La Playa Palace Sopot 30-10-2016

Sopot to miejsce wyjątkowe, zróżnicowane pod względem kulturowym, architektonicznym i urbanistycznym. 

Dlaczego warto inwestować w apartamenty luksusowe?
Dlaczego warto inwestować w apartamenty luksusowe? 25-10-2016

Dziś, gdzie nie spojrzymy otaczają nas reklamy banków, które nakłaniają do inwestowania w lokaty, czy fundusze inwestycyjne. Z kolei giełda...

10 najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście
10 najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście 24-10-2016

Dziesięć najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście – według uznanych ekspertów rynku nieruchomości prestiżowych – INApartments Investment

Uciec z "Wieczystego"? - od strony prawnej
Uciec z "Wieczystego"? - od strony prawnej 20-04-2016

Użytkowanie wieczyste w polskim prawie to nie więzienie w Alcatraz. Można z niego uciec. Niemniej jednak ucieczka z prawa użytkowania wieczystego, w zasadzie jak każda inna, wymaga dobrego planu, kalkulacji zysków i strat i bezbłędnego wykonania. Inaczej może ona stać się dla nas nieopłacalna. 

Wyważone funkcje wnętrz - Relaks & Estetyka
Wyważone funkcje wnętrz - Relaks & Estetyka 12-04-2016

Trójmiejski rynek nieruchomości cechuje pewna zauważalna specyfika na tle mapy Polski. Gdańsk, Sopot i Gdynia ze względu na swoje położenie nad morzem oraz jednoczenie bogate zaplecze gastronomiczne i rozrywkowe....

Penthouse równa się luksus
Penthouse równa się luksus 08-04-2016

Jakie warunki powinien spełniać prawdziwy penthouse? Sytuacja jest tu znacznie łatwiejsza niż w przypadku apartamentów, których definicje bywają co najmniej płynne.      

Pierwsze wydanie INAmagazine
Pierwsze wydanie INAmagazine 28-01-2016

Już jest! Doczekaliśmy się pierwszego wydania naszego magazynu!   

W kwietniu 2016 roku otwarcie nowego aparthotelu INApartments, Baltic Sands
W kwietniu 2016 roku otwarcie nowego aparthotelu INApartments, Baltic Sands 14-01-2016

Baltic Sands to wyjątkowy aparthotel, znajdujący się w jednej z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości, Helu.     

Rekrutacja trwa!
Rekrutacja trwa! 24-11-2015

INApartments stawia na rozwój!

Nowe wyzwanie INApartmetns Magazine
Nowe wyzwanie INApartmetns Magazine 20-11-2015

Nasz zespół kreatywny tworzy kwartalnik INApartments Magazine adresowany do ludzi z pasją do życia. Pragniemy inspirować Was do podejmowania odważnych kroków i nowych wyzwań. 

Nasz nowy adres
Nasz nowy adres 26-08-2015

Sopot, ul. Obrońców Westerplatte 27/1. To nasz nowy adres. Całkiem niedawno zmieniliśmy swoją siedzibę - w tej chwili naszą główną bazą stał się Sopot.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości ofertowe.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij