Wybierz miasto
 • Gdańsk
 • Sopot
 • Gdynia
 • Warszawa
 • Kraków
 • Wrocław
 • wyczyść
Termin pobytu
Liczba osób
 • 1 Osoba
 • 2 Osoby
 • 3 Osoby
 • 4 Osoby
 • 5 Osób
 • 6 Osób
 • 7 Osób
 • 8 Osób
 • 9 Osób
 • 10 Osób
 • 11 Osób
 • wyczyść

Inwestycja Granaria – Wywiad

Data publikacji: 30-10-2016 Inwestycja Granaria – Wywiad

Na pytania redaktorów INApartments Magazine, dotyczących projetu Granaria, odpowiedział
Pan Jan Kurbiel, Członek Zarządu Granaria Development Gdańsk.

Na czym polega wyjątkowość inwestycji?

Dla porządku pragnę nadmienić, że Konsorcjum IMMOBEL & MULTIBUD zawarło  31 marca 2015 roku umowę partnerstwa publiczno-prywatnego (Umowa PPP) z  Gminą Miastem Gdańsk  w celu realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego (Przedsięwzięcie) „Zagospodarowania północnego cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku”. Konsorcjum, jako Partnera  Miasta, wyłoniono w konkurencyjnym postępowaniu przeprowadzonym zgodnie z ustawą z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi. Umowa zawarta została na okres do listopada 2031 roku (łącznie z okresem zarządzania, bowiem sam okres realizacji budowy przewidziano do końca 2023 roku), a jej wartość wynosi ponad 430 mln zł.

Przedsięwzięcie zakłada budowę, na terenie północnego cypla Wyspy Spichrzów, wielofunkcyjnego kompleksu, obejmującego powierzchnię użytkową szerokiego spectrum usług, w tym hotelowych, handlu, biur oraz apartamentów mieszkalnych. W części komercyjnej Przedsięwzięcie  oznacza  rewitalizację terenu niespełna 2ha, na którym, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zaplanowano  łączną powierzchnię użytkową zabudowy ok. 60 tys. m2 , wyposażoną w odpowiednią liczbę samochodowych miejsc postojowych posadowionych na dwóch podziemnych kondygnacjach. W części publicznej Przedsięwzięcie oznacza wykonanie przez Konsorcjum dla Miasta budowy i/lub modernizacji sześciu obiektów obejmujących: budowę zwodzonej Kładki Pieszej z Długiego Pobrzeża na północny cypel Wyspy Spichrzów, modernizację Długiego Pobrzeża, remont Zewnętrznego Układu Komunikacyjnego (ulica Chmielna, Pożarnicza, Motławska, ciąg pieszy przy nabrzeżu nr IX), przebudowę skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ulicą Chmielną, budowę Mostu Stągiewnęgo jako mostu zwodzonego, budowę mariny na południe od Mostu Stągiewnego.

Łącznie rozumiana realizacja  Przedsięwzięcia oznacza rewitalizację bardzo ważnego kwartału Starego Miasta wkomponowanego w najbardziej reprezentacyjną dla  Gdańska przestrzeń otwartą nie tylko dla mieszkańców i odwiedzających Miasto gości, ale też  podmiotów gospodarczych aranżujących w Gdańsku swoją działalność gospodarczą. W sumie Przedsięwzięcie będzie miało istotne znaczenie dla rozwoju współczesnego Gdańska, szanującego swoje historyczne korzenie.

Czym się kierowali państwo, wybierając lokalizację na inwestycję?

Podstawową cechą realizacji przedsięwzięcia na wyspie jest uzyskanie możliwości zagospodarowania zupełnie wyjątkowego terenu w Gdańsku. Atrakcyjność lokalizacji to dla Konsorcjum podstawowy miernik atrakcyjności terenów inwestycyjnych. Przy tym projekcie występuje zatem relatywnie wysoka pewność, co do możliwego do osiągnięcia komercyjnego sukcesu. Jednocześnie podkreślić należy, że IMMOBEL, jako dominujący partner w Konsorcjum, ma długoletnie tradycje na rynku belgijskim związane z kreowaniem przestrzeni publicznej. Tamtejsze projekty są zawsze nacechowane niezwykłą dbałością o to, aby powstające/modernizowane w wyniku inwestycji budynki wpisywały się twórczo w istniejącą tkankę miejską oraz dobrze służyły szerokiemu gronu odbiorców.
Projekt Granaria na Wyspie Spichrzów jest właśnie o takim charakterze, przez co wpisuje się również w długofalowe cele IMMOBEL.


Klient inwestycyjny czy do mieszkania?

I jedno i drugie. Pragnę podkreślić, że intencją Konsorcjum, jako Inwestora, jest rewitalizacja ważnego kwartału Starego Miasta, który poprzez nadanie mu nowego, współczesnego wymiaru, powinien tętnić życiem , dzięki obecności i aktywności zarówno mieszkańców jak i gości.

 

Proces komercjalizacji  obiektów planowanych do budowy na północnym cyplu Wyspy jest jeszcze w przygotowaniu.  Zakończone zostały prace projektowe położonego w II kwartale północnego cypla budynku usługowo – mieszkaniowego. Ich celem było zapewnienie budynkowi wyrazu urbanistyczno – architektonicznego zgodnego z oczekiwaniami uprawnionych władz, skali i intensywności zabudowy mieszczących się w kryteriach m.p.z.p. oraz funkcjonalności lokali użytkowych i mieszkalnych, która będzie przekonująca dla ich nabywców-inwestorów.

granaria-2

Proces sprzedaży lokali nie został jeszcze rozpoczęty. Aktualnie Konsorcjum odnotowuje wiele wyrazów zainteresowania ze strony potencjalnych nabywców podejmujących kontakt w oparciu o dane ze strony internetowej Przedsięwzięcia (www.granaria.pl). W związku z tym Konsorcjum rozważa podjęcie procesu rezerwacyjnego w trzecim kwartale 2016 roku, a samej sprzedaży – na przełomie 2016/2017.

Lokale usługowe – sprzedaż czy wynajem, jakie dobra usługowe przewidujecie?

Kompozycja struktury i skali usług jeszcze w opracowaniu. Podpatrujemy najlepsze rozwiązania w kraju i w Europie w tym zakresie. Korzystamy z doradztwa wybitnych organizatorów galerii handlowych, które powstały i pracują w największych miastach. Nie jest nam obca idea uliczek handlowych. Nie jest przesądzona również forma własności lokali usługowych.  Mamy na przemyślenia jeszcze kilka miesięcy, z czego skrupulatnie chcemy skorzystać.

Na koniec pragnę dodać, że Przedsięwzięcie będzie realizowane do 31 grudnia 2023 roku w podziale na 4 etapy

Wszystkie newsy

Przyjazne Biurowce
Przyjazne Biurowce 15-12-2016

Dlaczego firma Google buduje kampus budynków biurowych otoczony zielenią, obfitujący w miejsca rekreacji i zapewniający swoim pracownikom realizację niemal wszystkich codziennych potrzeb? 

Uwiedzeni Zatoką Komfortu
Uwiedzeni Zatoką Komfortu 09-12-2016

Otoczenie każdego z nas zmienia się nieustannie, wpływając na oczekiwania, styl życia a nawet sposób wypoczynku

Kolory we wnętrzach na 2016 i 2017 rok
Kolory we wnętrzach na 2016 i 2017 rok 01-12-2016

Jak co roku, prestiżowy Pantone Color Institute wydał nowy raport dotyczący modnych kolorów na 2016 i 2017 rok.

Apartament z widokiem na Sopot
Apartament z widokiem na Sopot 01-12-2016

Szum morza, białe molo i Krzywy Domek – kto nie chciałby zatrzymać się w Sopocie na dłużej niż wakacyjny urlop? 

Najciekawsze inwestycje apartamentowe w Warszawie
Najciekawsze inwestycje apartamentowe w Warszawie 04-11-2016

Tym razem ze wszystkich inwestycji apartamentowych w Warszawie, zarówno tych, które są już w sprzedaży, jak i tych, które rozpoczną sprzedaż w 2016 roku.

Inwestycja Granaria – Wywiad
Inwestycja Granaria – Wywiad 30-10-2016

Na pytania redaktorów INApartments Magazine, dotyczących projetu Granaria, odpowiedział Pan Jan Kurbiel, Członek Zarządu Granaria Development Gdańsk.

La Playa Palace Sopot
La Playa Palace Sopot 30-10-2016

Sopot to miejsce wyjątkowe, zróżnicowane pod względem kulturowym, architektonicznym i urbanistycznym. 

Dlaczego warto inwestować w apartamenty luksusowe?
Dlaczego warto inwestować w apartamenty luksusowe? 25-10-2016

Dziś, gdzie nie spojrzymy otaczają nas reklamy banków, które nakłaniają do inwestowania w lokaty, czy fundusze inwestycyjne. Z kolei giełda...

10 najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście
10 najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście 24-10-2016

Dziesięć najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście – według uznanych ekspertów rynku nieruchomości prestiżowych – INApartments Investment

Uciec z "Wieczystego"? - od strony prawnej
Uciec z "Wieczystego"? - od strony prawnej 20-04-2016

Użytkowanie wieczyste w polskim prawie to nie więzienie w Alcatraz. Można z niego uciec. Niemniej jednak ucieczka z prawa użytkowania wieczystego, w zasadzie jak każda inna, wymaga dobrego planu, kalkulacji zysków i strat i bezbłędnego wykonania. Inaczej może ona stać się dla nas nieopłacalna. 

Wyważone funkcje wnętrz - Relaks & Estetyka
Wyważone funkcje wnętrz - Relaks & Estetyka 12-04-2016

Trójmiejski rynek nieruchomości cechuje pewna zauważalna specyfika na tle mapy Polski. Gdańsk, Sopot i Gdynia ze względu na swoje położenie nad morzem oraz jednoczenie bogate zaplecze gastronomiczne i rozrywkowe....

Penthouse równa się luksus
Penthouse równa się luksus 08-04-2016

Jakie warunki powinien spełniać prawdziwy penthouse? Sytuacja jest tu znacznie łatwiejsza niż w przypadku apartamentów, których definicje bywają co najmniej płynne.      

Pierwsze wydanie INAmagazine
Pierwsze wydanie INAmagazine 28-01-2016

Już jest! Doczekaliśmy się pierwszego wydania naszego magazynu!   

W kwietniu 2016 roku otwarcie nowego aparthotelu INApartments, Baltic Sands
W kwietniu 2016 roku otwarcie nowego aparthotelu INApartments, Baltic Sands 14-01-2016

Baltic Sands to wyjątkowy aparthotel, znajdujący się w jednej z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości, Helu.     

Rekrutacja trwa!
Rekrutacja trwa! 24-11-2015

INApartments stawia na rozwój!

Nowe wyzwanie INApartmetns Magazine
Nowe wyzwanie INApartmetns Magazine 20-11-2015

Nasz zespół kreatywny tworzy kwartalnik INApartments Magazine adresowany do ludzi z pasją do życia. Pragniemy inspirować Was do podejmowania odważnych kroków i nowych wyzwań. 

Nasz nowy adres
Nasz nowy adres 26-08-2015

Sopot, ul. Obrońców Westerplatte 27/1. To nasz nowy adres. Całkiem niedawno zmieniliśmy swoją siedzibę - w tej chwili naszą główną bazą stał się Sopot.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera jeśli chcesz otrzymywać nowości ofertowe.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij